Ciekawostki na temat Pucka

Każdy, kto jeszcze nie był w Pucku, powinien jak najszybciej to nadrobić. Jest to jedno z najbardziej interesujących miast nad polskim morzem, w którym możemy spędzić bardzo miło czas na plaży, ale mamy także ogromną ilość miejsc do zwiedzania. W mieście nie brakuje oczywiście pamiątek związanych z generałem Józefem Hallerem oraz zaślubinami Polski z morzem. W porcie znajdziemy pomnik generała, a obok niego słupek zaślubinowy, który upamiętnia tę uroczystość z 1920 roku, kiedy to Polska odzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego. W mieście zadbano także o pamięć o ofiarach II wojny światowej oraz poległych lotnikach MDL. Znajduje się tu także Pomnik Braterstwa Broni.

Dalej mamy także bardzo wiele zabytków. Warto do nich zaliczyć elementy modernistycznej zabudowy z lat 30. XX wieku. Należy do nich budynek miejscowej poczty oraz kilka domów. Warto także zwrócić uwagę na zabytkowe kamienice, które powstały w połowie XVIII i XIX wieku. Ciekawy jest również budynek kościoła parafialnego pod wezwaniem Piotra i Pawła, który pochodzi z XIII wieku. Dalej mamy także drewniany barokowy szpital z XVIII wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Ziemi Puckiej imienia Floriana Ceynowy, które koniecznie powinniśmy odwiedzić. Zwróćmy uwagę także na dawny klasztor sióstr sercanek oraz neogotycki ratusz, który wybudowano w 1865 roku. W Pucku są także pozostałości po średniowiecznym krzyżackim zamku. W latach 1845-1956 wybudowany na nim został kościół ewangelicki Świętej Trójcy, który potem rozebrano. Obecnie możemy zobaczyć fragmenty fundamentów zamku.

Miasto najbardziej odżywa w trakcie sezonu letniego i oferuje wtedy bardzo wiele rozrywek dla przyjezdnych. Z tego też powodu musiała tu powstać bogata i różnorodna baza noclegowa. Liczne hotele, pensjonaty i prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im wygodne noclegi (oferty znajdziesz wchodząc na stronę: meteor-turystyka.pl).

Puck może się pochwalić także strzeżonymi plażami, na których w lecie odbywają się różne festiwale. Niedaleko znajduje się także wspaniały port morski oraz urokliwe molo, z którego rozciąga się przepiękny widok. Kiedy już jesteśmy w Pucku, powinniśmy także koniecznie skorzystać z okazji i wybrać się na rejs wycieczkowy po Zatoce Puckiej, który oferuje nam niezapomniane wrażenia i bardzo mile spędzony czas. Jest to na pewno ogromne przeżycie dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały statkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>