Egipt czy Ustka?

Niespokojna sytuacja polityczna, ciągłe informacje o zamachach i zamieszkach w wielu częściach świata, jeszcze kilka lat chętnie i tłumnie odwiedzanych przez turystów, powodują, że coraz częściej szukamy możliwości spędzania urlopu w kraju. Na szczęście Polska ma w tym zakresie bardzo wiele do zaoferowania. Przykładem niech posłuży wybrzeże Morza Bałtyckiego. 

Tak często narzekamy na zatłoczone plaże, głośne dyskoteki, czy niepewną pogodę, a przecież niezmiennie nad Bałtyk ciągną tłumy turystów. Nie bez przyczyny. Faktycznie pogoda nie jest tu "gwarantowana", ale morze to nie tylko hotel, plaża i smażenie się na piasku. Wspaniałe Bałtyckie plaże, wydmy, lasy czy promenady oferują znacznie więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Obiektywnie patrząc czy bywalcy egipskich czy tunezyjskich kurortów mogą wskazać w tych egzotycznych krajach tak klimatyczne miejsca jak chociażby Ustka?

Który kurort nad Morzem Czerwonym, czy Śródziemnym może pochwalić się tak wspaniałymi plażami i wydmami wolnymi od wszechobecnej zabudowy hotelowej? To właśnie przewaga Bałtyku. Tutaj bogata baza noclegowa i infrastruktura turystyczna nie ingeruje jeszcze tak bardzo w wspaniałą przyrodę. Wizyta we wspomnianej Ustce (ale także w innych nadmorskich miejscowościach w Polsce), to wspaniałe możliwości połączenia typowo plażowego wypoczynku z możliwością spacerów, wycieczek rowerowych czy zwiedzania licznych zabytków i cudów natury. Nie bez przyczyny jako przykład przytaczam właśnie Ustkę.

To jedna z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem, a popularność zawdzięcza licznym walorom. Wspaniałe szerokie plaże, jedna z najpiękniejszych w Polsce promenad, malowniczy port rybacki czy liczne zabytki historyczne i militarne, powodują, że nieodmiennie właśnie w Ustce spędzają niezapomniane wakacje liczni turyści. Z tego powodu w najlepszych lokalizacjach noclegi należy oczywiście rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsca noclegowe w Ustce są liczne i różnorodnie zlokalizowane z pewnością nikt nie będzie miał problemu, by coś zarezerwować (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ustka,0.html​.).

Dwutygodniowy urlop w Ustce, na pewno będzie za krótki na poznanie wszystkich atrakcji miasteczka i najbliższej okolicy. Dlatego wielu urlopowiczów wraca tutaj rokrocznie. Stali Klienci to najlepsza rekomendacja dla każdego produktu czy usługi, także dla nadmorskiego kurortu. Planując więc kolejne wakacje, może warto zrezygnować z zagranicznych wojaży "all inclusive" i odwiedzić właśnie Ustkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>