Góry Izerskie – raj dla narciarstwa biegowego

Góry Izerskie (https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Izerskie), a w szczególności Jakuszyce ze słynną Polaną Jakuszycką, od lat są miejscem wymarzonym dla miłośników narciarstwa biegowego. Co roku odbywa się tutaj Bieg Piastów, największa impreza sportowa dla narciarzy biegowych, w której bierze udział kilka tysięcy miłośników tego sportu z Polski i zagranicy. W związku z tym wydarzeniem baza noclegowa w Jakuszycach jest tak rozbudowana, aby ugościć wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Biegu Piastów, działa także przez pozostałe części w roku dla osób odwiedzających Góry Izerskie i udających się na wędrówki piesze.

Zalety narciarstwa biegowego w Górach Izerskich
Dzięki tej swoistej specjalizacji w okolicy Jakuszyc znajdziemy rozbudowaną infrastrukturę pozwalającą wszystkim chętnym rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem biegowym. Przygotowane ratrakami trasy biegowe dostępne są zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących, a instruktorzy narciarstwa zawsze chętnie pomagają w poznaniu tajników tego pięknego zimowego sportu. Na miejscu znajdziemy też liczne wypożyczalnie sprzętu, które pozwolą nawet zimą zachować formę i zwiedzić aktywnie okolicę. Szlaki w okolicach Jakuszyc są popularne nie tylko wśród Polaków, ale też Czechów i Niemców.

Dobrych tras biegowych w Górach Izerskich jest kilka, nie tylko w samych Jakuszycach, ale też szlak wiodący z Izerskiego Stogu do tej miejscowości lub do Szklarskiej Poręby. Można nim udać się także na czeską stronę – do Smedawy lub Jizerki – jednej z najładniej położonych w Górach Izerskich miejscowości. Aby odpocząć nieco od hałasu i tłumów wielbicieli narciarstwa biegowego, można z kolei wybrać szlak wiodący głównym grzbietem Gór Izerskich na Wielką Kopę, skąd w pogodny dzień roztaczają się oszałamiające widoki na Karkonosze i Grzbiet Kamienicki.

Noclegi w Górach Izerskich
Na biegaczy narciarskich w Górach Izerskich czekają schroniska oferujące odpoczynek po intensywnym wysiłku w dzień (). Do kultowej w tej okolicy Chatki Górzystów wiedzie jeden z najładniejszych szlaków narciarskich, a prowadzący to schronisko przygotowują trasę dla turystów skuterami śnieżnymi i częstują ich po przybyciu na miejsce znakomitymi naleśnikami. Podobnie ciepłe przyjęcie czeka na narciarzy w drugim najbardziej znanym w Górach Izerskich Schronisku Orle. Do swojej dyspozycji mają oni też bogatą bazę noclegową w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>