Międzygórze – bogactwo przyrody

W obecnych czasach słowo „bogactwo” zwykło traktować się jako synonim wyrażenia „dużo pieniędzy”. Rzeczywiście odkąd gospodarka towarowa została zastąpiona gospodarką pieniężną, więcej monet w skarbcu, banknotów pod ladą czy ostatecznie cyfr na koncie świadczyło nie tylko o statusie i pozycji danej osoby w społeczeństwie, ale także o jej kreatywności, zaradności i ogólnym powodzeniu w życiu. Albo o bogatym zamążpójściu lub urodzeniu w zamożnej rodzinie, ale nie o tym teraz. Rzecz w tym, iż zasmucająca staje się tendencja, że w większości przypadków o wartości czegokolwiek decyduje w głównej mierze fakt, ile czegoś innego można za to kupić. Zapomina się zarazem o tym, że, choć może zahaczamy tutaj o popularny slogan reklamowy, pewne rzeczy, doświadczenia czy przeżycia naprawdę są bezcenne. Jak jest na przykład z czasem spędzonym w gronie rodziny lub z osobą, którą darzymy głębokim uczuciem. Wspólnego spaceru po zmroku na plaży lub pełnej radości i śmiechu gry w (przykładowo) chińczyka, nie wynagrodzi nam żadna, nawet największa suma. Podobnie jest z przyrodą. Stanowi ona wspólne dobro całej ziemi.

Stosunkowo często podnosi się fakt, że lasy są siedliskiem i miejscem życia wielu wyjątkowych zwierząt, które zagrożone są wyginięciem w przypadku wycinki. Mówi się także o szanowaniu zieleni, gdyż to ona zapewnia tlen, konieczny do funkcjonowania wszystkiemu, co żyje. Liczne organizacje chronią prawa zwierząt i nie ustają w udowadnianiu, że one również mają uczucia, także się boją, odczuwają ból, smutek i radość (właścicielom czworonogów albo w ogóle zwierząt domowych nie trzeba tego dwa razy powtarzać). To wszystko prawda. Jednak często zapomina się, jakie znaczenie środowisko przyrodnicze ma dla nas. Pozwala odpocząć, odprężyć się i odnaleźć połączenie z tą, być może mnie znaną częścią siebie, która wciąż jest w nas. Mówiąc wprost, daje nam możliwość zgłębienia własnej natury.

Międzygórze (wikipedia > info Międzygórze) ułatwia nam to wymagające zadanie. Obecny tam rezerwat zachwyca swoją unikalnością. Istnieje także wiele szlaków turystycznych, na przykład czarny, prowadzący przez Śnieżnik z widokiem na Smerkowiec i Średnik oraz czerwony, biegnący przez pasmo Żmijowca. Podróż tymi drogami może być również niezapomnianą wyprawą w głąb siebie. Aby sobie ją umożliwić, warto rozeznać się w szerokiej ofercie Międzygórza (meteor > noclegi . Międzygórze). Villa Pepita zaoferuje nam przytulne wnętrze, eleganckie pokoje, atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi, saunę, jacuzzi, bezpłatny parking oraz dostęp do internetu. Co więcej, trudno o inny nocleg w Międzygórzu w równie przystępnej cenie. B o g a c t w o przyrody czeka na każdego – trzeba się tylko odważyć i je poznać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>