Miejski Szlak Turystyczny w Morągu

Okazuje się, że władze samorządowe Morąga, bardzo mocno skupiają się na rozwoju turystyki w mieście. W związku z tym można z powodzeniem liczyć na bardzo dużo ciekawych atrakcji. W końcu to właśnie tutaj zorganizowano Miejski Szlak Turystyczny. Prowadzi on przez cały Morąg, jednocześnie na swojej drodze zawiera punkty, które powinien zobaczyć każdy turysta. Nie ma zatem najmniejszych wątpliwości, że rezerwowane noclegi (więcej na Meteorze) w tym miejscu będą strzałem w dziesiątkę dla osób, które uwielbiają wszelkie nowinki historyczne, zabytki, a także wiele innych atrakcji turystycznych. Zwłaszcza, że tutejsza baza noclegowa, dość mocno dostosowuje się do potrzeb wszystkich turystów.

Na pewno na trasie Miejskiego Szlaku Turystycznego znajdują się mury obronne, które pochodzą z XIV wieku. Co ciekawe takie mury obronne zostały wykonane między innymi z głazów narzutowych. Jeśli jesteśmy już przy zabudowie średniowiecznej, pod żadnym pozorem nie możemy zapominać także o zamku krzyżackim. Jego wzniesienie datowane jest na koniec XIII wieku. Jednocześnie należy wspomnieć o tym, że i jego spotkała burzliwa historia. Mianowicie uległ rozłożeniu w XIX wieku. Obecnie trwa jego rekonstrukcja, natomiast właścicielem zamku jest prywatna osoba. Napotkamy również taki zabytek jak ratusz pochodzący z XIX wieku. Jednocześnie możemy mówić o tym, że przed budynkiem znajduje się symbol miasta, czyli dwie prawdziwe armaty. Są to militaria pochodzące z drugiej połowy XIX wieku.

Miejski Szlak Turystyczny, prowadzi także przez Gotycki kościół pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to niesamowity budynek, który stawiano przez ponad dwa wieki. Oczywiście, architektura powinna wzbudzać pełen zachwyt, ponieważ jest to kościół posiadający trójboczne prezbiterium, co na tym obszarze jest niezwykłą rzadkością. Gdy podczas przechodzenia przez szlak natrafimy na majestatyczny Pałac Dohnów, nie zapomnijmy także o tym, by zobaczyć również zegar słoneczny, który został wykonany także w baroku. Tak naprawdę ta niepowtarzalna forma składa się z kilkunastu zegarów. Takiego zegara słonecznego nie znajdziemy w pobliskiej okolicy, ponieważ ten niesamowity twór zalicza się do rzadkości. Należy jeszcze koniecznie zobaczyć na tym szlaku turystycznym zabytkową wieżę ciśnień, która została wybudowana na początku XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>