Nad Bałtykiem w Chłapowie

Chłapowo to wieś w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Leży nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się ona na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i swoimi walorami co roku przyciąga wielu turystów. Chłapowo to przede wszystkim miejsce, gdzie można wypocząć nad morzem, wdychając morskie powietrze.

Plaża w Chłapowie położona jest u stóp stromego klifu, a główne kąpielisko jest pokryte drobnym, białym piaskiem pozbawionym kamieni. Latem w ciągu dnia największą popularnością cieszą się strzeżone kąpieliska. Plażowicze mogą skorzystać również z przejażdżki skuterem czy też wziąć udział w meczu piłki plażowej. Aktywne spędzanie czasu na plaży cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, którzy odwiedzają Chłapowo. Rodzice z dziećmi, młodzież czy osoby starsze z pewnością zachwycą się nadmorskimi urokami. Jednak te atrakcje nie są jedynymi, które czekają na turystów w Chłapowie.

Największą atrakcją naturalną jest Wąwóz Chłapowski, zwany przez Kaszubów „Rudnikiem”. Według naukowców powstał on w wyniku erozyjnej działalności wód spływających z Wysoczyzny do Bałtyku. Brzeg wysokiego i stromego klifu jest cały czas podmywany jest przez morskie fale, co każdy może zaobserwować wybierając się na spacer właśnie w to miejsce. Inną miejscem godnym zainteresowania jest z pewnością Nadmorski Park Krajobrazowy o łącznej powierzchni 18 804 hektarów, który jest terenem pozostającym w pełni poza ingerencją człowieka, dzięki czemu stanowi naturalne środowisko. Chronione gatunki roślin oraz zwierząt, malownicze krajobrazy i wcześniej wspomniany wyjątkowy wąwóz, to elementy przyrody, która nie zmienia się od wielu wieków. Dodatkową przyjemność z pobytu w tej części Chłapowa potęguje orzeźwiający wiatr od strony morza, który dostarcza wszystkim wczasowiczom dużej dawki jodu. Od maja na terenach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego kwitnie żarnowiec miotlasty. Jego żółte kwiaty przeplatane kwiatami dzikiej róży wyglądają przepięknie i cieszą oczy każdego, kto je zobaczy.

Nieopodal tych terenów znajduje się Miasteczko Country, gdzie przeważa sceneria Dzikiego Zachodu. Znajduje się tam bar, tawerna, wozy konne, więzienie, stacja kolejowa z zabytkowym pociągiem, estrada, ognisko i grill. Przekraczając bramę tego miasteczka turyści przenoszą się do czasów kowbojów amerykańskich.

Wszystkie te atrakcje są godne polecenia każdemu, kto chce poznać chłapowski klimat. W miejscowości tej znajduje się wiele miejsc, gdzie możemy spędzić noc (ciekawe oferty znajdziesz w bazie Meteor). Szeroka gama domków letniskowych, takich jak Szprotki czy Ziółek z pewnością przypadną do gustu rodzinom z dziećmi, ale również pozostałym wczasowiczom. Warto również skorzystać z oferty pensjonatów czy kwater prywatnych, bardzo popularnych w Chłapowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>