Najistotniejsze strony Niedzicy

Jedną z najchętniej odwiedzanych małopolskich miejscowości jest Niedzica. Jest nieduża, jednakże znajduje się w niej wiele atrakcji, które przyciągają turystów zarówno w sezonie wakacyjnym jak i poza nim. Spędzając tam czas można postawić na aktywny wypoczynek, zwiedzanie zabytków czy korzystanie z innych atrakcji.

Najważniejszą zaletą tej niedużej miejscowości jest zamek (tutaj). Ta budowla o imponujących rozmiarach powstała w średniowieczu. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych tego typu obiektów, na temat gmachu krąży wiele legend – część z nich można poznać podczas zwiedzania. Osoby, które chciałyby zamieszkać w tym obiekcie mają taką możliwość, ponieważ część komnat została zaaranżowana na apartamenty, które można wynająć. Spędzając urlop w Niedzicy warto wybrać się także nad jezioro Czorsztyńskie. Kilka lat temu powstała przy nim plaża, na której można się opalać, wyznaczono także kąpielisko. Przy plaży działa wypożyczalnia rowerków wodnych, można zatem popływać nimi po jeziorze. Nie w samej Niedzicy, lecz w oddalonych o kilka kilometrów Sromowcach Wyżnych, swój początek ma spływ Dunajcem – jedna z najważniejszych atrakcji Pienin. Osoby, które zdecydują się na wycieczkę łodzią flisacką, z pewnością nie będą tego żałować, ponieważ w jej trakcie będzie można podziwiać piękne widoki roztaczające się w Pienińskim Parku Narodowym.
Jeśli jesteście miłośnikami połączenia zamków i jezior, to koniecznie musicie zajrzeć do naszego wpisu, który dotyczył miejscowości Ryn (tutaj).

Niedzica jest miejscem, do którego można przyjechać także zimą, co chętnie czynią przede wszystkim osoby uprawiające sporty zimowe. W miejscowości znajduje się Polana Sosny, czyli miejsce, w którym działają wyciągi narciarskie. Są tam stoki, których część przeznaczona jest dla osób umiejących jeździć na nartach, na innych natomiast można rozpocząć swoją przygodę ze sportami zimowymi. Przy polanie znajduje się karczma, w której mamy okazję się rozgrzać w zimne dni, po całodziennym szusowaniu.

Chcąc przyjechać do tej malowniczej miejscowości trzeba zarezerwować noclegi (tutaj) w wybranym przez siebie obiekcie. W samej Niedzicy działa wiele takich ośrodków, w których można wynająć wygodne pokoje, znajdują się tam przede wszystkim pensjonaty, wille oraz prywatne kwatery – baza noclegowa tej niedużej miejscowości jest imponująca.

2 thoughts on “Najistotniejsze strony Niedzicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>