Nie tylko festiwal, czyli atrakcje w Opolu

Nie przesadzi ten, kto powie, że Opole jest jednym z najpiękniejszych polskich miast obok Wrocławia czy Krakowa. Każdy, kto tutaj był choć raz, potwierdzi to. Wystarczy wybrać się w tutejszy Rynek i Stare Miasto, by zrozumieć te zachwyty. Wąskie uliczki, stare, klimatyczne kamienice… To miasto ma ogromny urok. Będąc tu, warto także zobaczyć fontannę z pomnikiem opolskiej Ceres, która znajduje się na Placu Daszyńskiego. Nie zapominajmy także o Moście Groszowym. Powinniśmy również koniecznie wybrać się na Wieżę Piastowską, która jest tak znanym miejscem w mieście, że uchodzi wręcz za jego symbol. W tej chwili wieża jest udostępniona dla turystów jako punkt widokowy i pozwala nam zobaczyć miasto z kompletnie innej, ale zachwycającej perspektywy.

Zachwycimy się również, jeśli wybierzemy się na rejs statkiem wycieczkowym „Opolanin”. Również będziemy mogli zobaczyć Opole z całkowicie innego punktu widzenia. Rejs jest wspaniałą rozrywką i każdy, kto się na niego zdecydował, chce jeszcze. Będąc dłużej w Opolu koniecznie trzeba też zobaczyć Opolską Wenecję. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście, a szczególnie okazale prezentuje się nocą. Jeśli interesuje nas tutejsza historia i kultura, najlepiej udać się do Muzeum Wsi Opolskiej, w którym dowiemy się licznych ciekawostek o tych terenach. Oczywiście nie zapominajmy także o tutejszym zoo, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Polsce.

Miasto to powinniśmy kojarzyć również ze słynnym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu. Wydarzenie to przyciąga w sezonie tłumy turystów. Miejscowość jest jednak na to doskonale przygotowana, ponieważ posiada bardzo bogatą i różnorodną bazę noclegową. Liczne hotele, pensjonaty oraz inne tego typu obiekty przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Opole zaś chce być kojarzone jak najlepiej z festiwalem, toteż nawet kilkanaście lat temu stworzono tutaj Aleję Gwiazd Festiwalu Piosenki Polskie. Znajduje się ona po wschodniej stronie Rynku, między ratuszem a kamieniczkami. Pierwsze gwiazdy pojawiły się na niej w 2004 roku i należały one do Czesława Niemena oraz Ewy Demarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>