Pomnik zaślubin Polski w Mrzeżynie

Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest znane większości – Mrzeżyno. Znajduje się nad Zatoką Pomorską oraz u ujścia rzeki Regi.

Głównym walorem turystycznym jest przede wszystkim port oraz wchodzące w jego skład falochrony. W porcie możemy przyjrzeć się pracy rybaków lub wybrać się na organizowane w nim rejsy po Bałtyku. Do wyboru jest statek pasażerski, specjalistyczna łódź typu RIB lub jacht. Odbywają się także wycieczki po rzece Redze.

Na rzece z Trzebiatowa organizuje się też spływy kajakowe – coś dla osób, które potrzebują więcej wrażeń. Dla tych, którzy wolą spędzać czas w spokoju i relaksować się na łonie natury, na pewno doskonałym pomysłem będzie wybranie się na ryby – możemy wędkować w morzu lub w pobliskim jeziorze Resko Przymorskie. Interesujące są również lokalne lasy – są to głównie bory bażynowe, czyli lasy sosnowe rosnące na glebach bielicowych powstałych z wydmowego piasku.

Warto na pewno wybrać się do nich na spacer lub rowerową przejażdżkę. Miejscowość jako typowy letni kurort najwięcej atrakcji ma nam do zaoferowania w sezonie wakacyjnym. Wtedy otwierane są liczne lokale gastronomiczne oraz usługowe. Stawiane jest również wesołe miasteczko. Odbywają się wtedy także różne imprezy, związane głównie z nadmorskim położeniem miasta – dlatego warto wybrać się do portu lub na plażę.

Znaleźć można bardzo bogaty i różnorodny arsenał miejsc noclegowych w Mrzeżynie. Obecnie istnieje około 40 obiektów, które przyjmują gości i zapewniają im noclegi.

Mrzeżyno znane jest też zapewne ze znajdującego się pomnika zaślubin Polski z morzem. Upamiętnia on patriotyczny akt, który miał miejsce na wybrzeżu w 1945 roku, w momencie, gdy wioska została przyłączona do Polski, a nasz kraj odzyskał dzięki temu dostęp do Bałtyku.

Warto wiedzieć, że nadmorski mikroklimat jest niezwykle zdrowy. Warto zatem jak najwięcej czasu spędzać nad brzegiem morza i oddychać głęboko czystym, przesyconym jodem powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>