Ścieżka przyrodniczo-leśna w Choczewie

Zwolennicy przyrody i środowiska, na terenie Polski znaleźć mogą wiele ciekawych miejsc, w których będą czuć się dobrze i spędzą tam bardzo przyjemne chwile podczas wakacji lub urlopu. Bardzo atrakcyjne pod tym względem jest Choczewo.

Dużą popularnością w tym miejscu cieszy się przede wszystkim ścieżka przyrodniczo-leśna Szklana Huta. Nie jest ona nadmiernie wymagająca, za to bardzo malownicza i urokliwa, więc można zabrać tam na spacer swoją drugą połówkę, ale też dzieci. Ścieżka jest bardzo zadbana, a wędrując nią można poczuć się naprawdę komfortowo, co zapewnia turystom baza noclegowa. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu przyda się każdej osobie, właśnie dlatego została stworzona ścieżka, którą można wędrować kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Znajduje się ona w pobliżu leśniczówki, którą przy okazji można odwiedzić i zapoznać się z jej działaniem. Zwiedzenie tego miejsca to również ciekawa oferta dla zwolenników przyrody oraz środowiska. Ważnym aspektem dotyczącym tej ścieżki jest to, iż poruszać można się po niej jedynie na własnych nogach. Nie wolno tutaj jeździć samochodem, rowerem czy motocyklem, ponieważ można zaprzepaścić wysiłek wielu osób i narazić na szkody okoliczną przyrodę. Na ścieżce każdy zainteresowany turysta może napotkać aż 12 przystanków, z których dowie się wielu ciekawych rzeczy, np. o procesach zachodzących w lesie, o roślinach i zwierzętach, które tutaj występują itd. Można się również dowiedzieć jak z bliska wygląda praca leśnika, gdyż zostanie to zainteresowanym osobom zaprezentowane. Na taką trasę najlepiej wyruszyć z przeszkolonym przewodnikiem, który dokładnie nam wszystko wyjaśni.

Choczewo jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczarują. Przed przyjazdem w te okolice należy wcześniej zarezerwować noclegi. Można to zrobić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Choczewo meteor”. Na ekranie monitora pojawi się wiele wyników i ofert, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce do spania. Znaleźć tu można liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a nawet agroturystyki. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>