Wczasy pełne przeżyć w Mielnie

Idealne miejsce dla amatorów wędkarstwa i morskich kąpieli, a także dla fanów aktywnego wypoczynku. Niewiele jest miejsc, które mogą zagwarantować to wszystko na raz, jednakże jednym z nich jest leżące nad Bałtykiem Mielno, najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości.

Mielno – co można robić

Podobnie jak w przypadku większości nadbałtyckich miejscowości, tak również w Mielnie największą atrakcją jest oczywiście tamtejsza złocista i bardzo szeroka plaża. Chętnie ją odwiedzają turyści chcący kąpać się w morzu pod czujnym okiem ratowników. Osoby, które chcą zakosztować także innych wodnych atrakcji koniecznie powinny przejść się nad Jezioro Jamno, które oferuje nieco inne atrakcje. Na chętnych czekają tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także tramwaj wodny i statek wycieczkowy „Mila”. Osoby lubiące powędkować również będą dobrze się tam czuć, ponieważ w jeziorze, po wykupieniu takiej opcji, można łowić ryby.

Aktywne wakacje

Amatorzy jazdy na rowerze z pewnością podczas urlopu w Mielnie nie zaznają nudy, działa tu bowiem wiele ścieżek rowerowych, dzięki którym można wybrać się w różne ciekawe miejsca. Jednym z nich może być maleńka miejscowość z bardzo dużą Latarnią Morską. Mowa o Gąskach, których latarnia mierzy ponad 50 m. Co ważne, można ją zwiedzać – co prawda wyjście na szczyt wieży nie należy do najprzyjemniejszych zadań, gdyż trzeba pokonać wiele schodów, jednak wynagradza to widok, który wytrwali zwiedzający mogą podziwiać. Kolejnym miejscem w Mielnie, w którym można nie tylko być aktywnym, ale również poczuć dreszczyk emocji jest Park Linowy Tukan. To miejsce przeznaczone nie tylko dla młodzieży i dorosłych, ale także dla najmłodszych turystów odwiedzających Mielno. W parku czekają trasy przygotowane z myślą o dorosłych lubiących mocne wrażenia, ale także o najmłodszych, którzy dzięki temu również mogą świetnie się bawić. Na pewno nie zabraknie adrenaliny i uśmiechów na twarzach śmiałków.

Mieleńska baza noclegowa

Ośrodki wczasowe, domki letniskowe, pensjonaty, czy obiekty SPA – to wszystko czeka na osoby chcące odwiedzić Mielno. Najlepsze noclegi trzeba jednak rezerwować wcześniej co jest związane z dużą popularnością tej nadbałtyckiej miejscowości, na co z kolei wpływa nie tylko piękny krajobraz, ale także wiele ciekawych i dobrze przygotowanych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>