Wypoczynek dla rodziny w Radkowie

Leżąca u podnóża Szczelińców miejscowość Radków jest jednym z najpopularniejszych miejsc w województwie dolnośląskim. Atutem miasta jest przepiękny Zalew, który w rejonie Gór Stołowych stanowi najchętniej odwiedzany kurort wypoczynkowy. Znajdująca się w nim woda jest czerwonawą wodą źródlaną wpływająca z Czech – a dokładnie z Ćernohovskiego Potoku. Dzięki temu przyjeżdża tu co roku niezliczona ilość rodzin z dziećmi. Ze względu na popularność miejsca rozbudowana została tu infrastruktura turystyczna. Powstało wiele nowych ośrodków wypoczynkowych oferujących noclegi w Radkowie – więcej info nad samym zalewem oraz wybudowano nowe drogi.

Oprócz relaksu jaki można odczuć podczas wakacji w tym mieście, istnieje też wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych wczasowiczów. Szczególnym miejscem odwiedzin podczas pobytu w Radkowie jest oszałamiająco piękny Park Dinozaurów. Stanowi on jedną z głównych atrakcji miasta. W Parku znaleźć można ponad 30 rozsypanych po całym terenie figur przedstawiających różne gatunki dinozaurów. Te prehistoryczne zwierzęta wkomponowane w tło gór zachwycą każdą osobę, która się tam znajdzie. Na terenie obiektu znaleźć można również sklepik z pamiątkami, duży plac zabaw dla najmłodszych oraz niewielki punkt gastronomiczny.

Radków jest miejscem szczególnie odwiedzanym przez rodziny z racji tego, iż jest tu dużo atrakcji, które maluszki uwielbiają oraz ze względu na bardzo czystą wodę w zalewie. Raj na ziemi – tak określany jest przez ludzi, którzy odwiedzili to miejsce a także przez mieszkańców. Woda, plaża, przepiękne widoki to coś co odpręży nie tylko ciało ale i umysł, dzięki czemu problemy dnia codziennego szybko znikną, a cudowne wspomnienia zostaną w pamięci każdego na wieki.

Z roku na rok miejscowość ta coraz bardziej się rozwija. Z uwagi na dobre warunki, klimat i niezwykły krajobraz Radów był, jest i będzie często odwiedzanym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>