Wypoczynek w Czorsztynie

Czorsztyn jest niewielką miejscowością o profilu turystycznym, która położona jest niedaleko Nowego Targu w południowej części Małopolski. Przepiękna okolica, czyste powietrze oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że w szczycie sezonu turystycznego, który przypada na miesiące wakacyjne ciężko jest na miejscu znaleźć wolną kwaterę.

Na popularność okolicy wpływa głównie jej atrakcyjne położenie nad zbiornikiem wodnym, który podczas gorących letnich dni daje turystom odrobinę chłodu. Istnieje możliwość wycieczki po jeziorze niewielkim statkiem turystycznym. Można także wypożyczyć rowerek wodny lub kajak i podziwiać walory przyrody z poziomu tafli jeziora. Czorsztyn to idealne miejsce do spędzenia urlopu wypoczynkowego z całą rodziną. Okolica obfituje w liczne atrakcje wśród których z całą pewnością godne uwagi są dwa zamki znajdujące się w Czorsztynie oraz Niedzicy. Przebywając na urlopie w Pieninach warto również wybrać się na flisacki spływ przełomem Dunajca oraz wejść na Trzy Korony, ze szczytu których przy ładnej pogodzie rozciąga się zapierający dech w piersiach na panoramę tatrzańskich szczytów. Szlak nie jest nazbyt stromy – przy odpowiednim rozłożeniu sił bez trudu pokonają go zarówno dzieci jak i osoby starsze.

Przed wycieczką w góry warto pamiętać o zmiennej pogodzie i zapakować do plecaka ciepłą odzież oraz kurtkę, która w razie nagłego opadu atmosferycznego ochroni przed przemoknięciem. Jeżeli chcesz spędzić w Czorsztynie niezapomniane chwile, a przy tym mieć pewność że nie zabraknie dla ciebie miejsca noclegowego, to odpowiednio wcześniej zadbaj o rezerwację noclegu. Zdecydowana większość obiektów posiada własne strony internetowe na których możesz zapoznać się z ofertą wypoczynku. Znajdziesz je bez trudu – wystarczy że w polu wyszukiwarki internetowej wpiszesz hasło “noclegi Czorsztyn”. Nie zapomnij o tym, że praktycznie wszystkie ośrodki wypoczynkowe wymagają przy rezerwacji wpłaty odpowiedniej kwoty zaliczki – bez dokonania tej formalności operacja może okazać się nieważna. Zanim jednak przelejesz pieniądze na konto pensjonatu, to upewnij się że on faktycznie istnieje. W ostatnim czasie w internecie pojawia się bowiem wiele fałszywych ofert proponujących atrakcyjny wypoczynek w niskich cenach. Wiarygodność konkretnego ośrodka wczasowego możesz zweryfikować chociażby dzwoniąc do miejscowego punktu informacji turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>